Genital Estetik ?

Ağustos 10, 2018 by admin0

Genital Estetik ?

Elinizden gelenin her zaman daha ve en iyisini yapmamak için hiçbir sebep yoktur. İyi görünmek ve kendinizi iyi hissetmek, sizlerin önceliği olmalıdır. Görünüşünüzü ve beden güvenliğinizin en üst düzeye çıkarmak için pek çok sayıda seçenekler bulunmaktadır.

“Estetik ameliyat” terimini duyduğunuz zamanlar elbette herkesin vardır. Estetik ameliyat, estetik cerrahi ve plastik cerrahi alanlarını içerisinde barındıran bir bölümdür. Modern tıbbin son zamanlarda en trend dalı olan bilinen estetik cerrahi son zamanlarda fazla sıklıkla duyduğumuz bir işlemdir. Peki bireyler neden estetik ameliyatı olurlar. İnsanın dış görünümünde doğuştan ya da sonradan oluşan şekil bozuklukları veya bazen istenmeyen durumlar olduğundan hasta beklentilerini karşılamak adına estetik ameliyatı olmayı düşünmektedir. Estetik cerrahi ülkemizde ve dünya çapında özellikle 70’lerinsonunda çok yaygın bir hale gelmiştir ve sonrasında hızlı bir gelişme göstermiş ve bu alanda çok büyük başarılara adımlar atmıştır. Günümüzde toplumumuzun her kesime ulaşan estetik zamanla ülkemizde önemli bir tıp bölümü olarak yer almaya başlamıştır. Estetik artık çağımızda erkek ve kadın kozmetik seçenekleri arasında yer alan tarak, makyaj malzemesi, fırça, traş takımı kadar önemli bir parça haline gelmiştir. Dünya sıralamalarında ülkemiz estetik ameliyat yaptırma konusunda üst sıralarda yer almaktadır.

Estetik ameliyatının hemen hemen her çeşidi bulunmaktadır. Genital Estetik  bunların arasında yaygın olanlardandır.

Genital Estetik nedir?

Genital Estetik, kadının cinsel organında doğuştan ya da zaman içerisinde oluşan değişiklikleri gidermek amacı ile yapılan cerrahi operasyonlardır. Genital sorunlar kadınları gerek psikolojik gerek fiziki anlamda problemler yaşamasına ve bunları sorun haline getirmesine sebep olduğu gibi aynı zaman da çiftler arasında ki cinsel birlikteliğe kadar sorun yaşamalarına sebep olmaktadır. Genital estetik yüz bölgesi gibi vajina bölgesininde genç ve formda kalmasını sağlamaktadır. Kaldırma, serbest bırakma ve sıkma alanında en yeni giriş yöntemi genital estetiğin dalı olan genital plastik ya da kozmetik cerrahi alanıdır.

Genital bölge estetiği vajina estetiği olarak da bilinmektedir. Genital estetik vajinanın dıştaki 3 / 1’ini oluşturan orgazmik alanla birlikte iç ve dış dudaklar bunların yanında vajina içimin genişliği ve perineal bölge olarak adlandırılan alanda ki pubis vajina üzerindeki bölge ve bacağın iç kısımlarındaki aşırı yağ birikmelerinin cerrahi operasyonlar ile müdahale edilerek yeniden düzenlenmesini sağlamaktadır.

Genital bölgede dış görünüm ve içyapısı açısından pek çok uygulama yapılabilmektedir. Çok sık yapılan cerrahi işlemler içerisinde labioplasti yani genital bölge dudaklarının şekillenmesi, küçültülmesi veya büyütülmesi, vajinoplasti yani doğum sonrası ve diğer etkenlerden dolayı genişlemiş ya da yapısı bozulmuş vajenin olması gerekli şekline dönüştürülmesi olarak yer almaktadır. Genital bölgede yapılan estetikte ki genel amaç hem fonksiyon bakımından hem de fiziki görüntü açısından doğal sonuç elde edilmesidir. Şu anda genital estetikte kadınlar için mevcut olan ayakta tedavi seçenekleri şunlardır:

  • Labiaplasti (labial redüksiyon):Kadınlarda labium minus adı taşıyan yani cinsel organ vajina girişindeki küçük olan dudaklar ile ilgili yapılan genital estetik ameliyatıdır. Pek çok kadın küçük dudaklarda ki sarkma olması şikayeti ile doktora başvurmaktadır. tıbbi nedenleri arasında dar pantolon, spor, bisiklet veya diğer fiziksel aktiviteler ile ilgili rahatsızlık veya tahriş yer alır. Birçok durumda, kadınlar büyük labia ile doğarlar; diğerleri, doğum veya yaş durumlarını geliştirebilirler.

 

  • Vajinal Sıkma (vajinoplasti) : Doğum yapma oranı, yaş, jinekolojik müdaheler gibi sebeplere bağlı, vajinada meydana gelen gevşeme ve elastikiyet kaybının giderilmesi amacı ile yapılan işleme verilen isimdir. Vajinoplasti halk arasında, vajina daraltma, vajen daraltılması ya da düzeltilmesi gibi değişik isimlerle de anılmaktadır. Genişlemiş bir vajina genellikle doğumdan sonra, özellikle de çok sayıda çocuktan sonra, büyük bir bebeğin vajinal yolla verilmesi veya zor doğumla ilgili bir problemdir.

 

  • Perineoplasti (vajinal açıklığın onarımı) : Genital bölgedeki şekil ve travmalardan ileri gelen lezyonları ve şekil bozukluklarını iyileştirmeye yönelik yapılan ameliyattır. Pek çok çeşitti olduğu gibi farklı yöntemle kullanılaraktan işlem gerçekleştirilebilir. Doğumdan sonraki zor bir doğum veya vajinal / perineal yırtığı, olağandışı bir “açık” vajinal orifis yaratabilir, bu da sıkı giysilere, öz bilinçliliğe ve cinsel zevkin azalmasına neden olabilir.

 

Genital Estetik, estetik cerrahinin bir parçası olduğu kadın genital cerrahisi, zorlu bir cerrahi alan olup, diğer elektif cerrahi prosedürler ile aynı saygı ve dikkatle ele alınmalıdır.

Genital Estetiği Nasıl Yapılır?
Genital estetik, genel anestezi bazen lokal anestezi altında yapılmaktadır. Fazlalık dokuların çıkartılması, yağ dokularının transferleri , lazer ve radyo frekans uygulamaları gibi çok sayıda yöntemin birlikte kullanılması ile sağlanabilmektedir.

Genital Estetiği Kimler İçin Uygundur?
Sigara kullanmayan kişiler, hayatını ve yaşam kalitesini etkileyecek derece bir sağlık sorunu bulunmayan kişiler ve en önemlisi ameliyat ile ilgili mantıklı beklentileri olan hastalar bu estetik ameliyatını olabilirler.

Genital Estetik Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Sigara kullanan kişiler sigara kullanımını bırakmalı aspirin ve diğer ağrı kesicilerden kanama riski içerdiği için uzak durulmalıdır. Hastanın diğer hastalıklarından ötürü kullanmakta olduğu ilaçlar var ise doktoruna danışılmalı ve ona göre kullanıma devam edilmelidir. Genital Estetiğe ek olarak son dönemde Ameliyatsız Genital Estetik yani Femirenew adı ile bilinen bir teknoloji gelmiştir. Peki nedir bu ameliyatsız genital estetik.

Femirenew Teknolojisi (Ameliyatsız Genital Estetik) Nedir?

Zaman içerisinde cildimiz gibi vajinal doku da güç ve esnekliğini sağlayan kolejen liflerin birleşiminden oluşmaktadır. Femirenew genital dokuya ısıtmak ve var olan lifletle teması sağlamak, yeni kolajen oluşumlarını hareket ettirmek için çığır açıcı CO2 lazer teknolojisini kullanmaktadır. Bu durumda genital bölgenin tamamında kan dolaşımını normalleştirmekte ve kayganlığının yanında bağışıklık direncini arttırmakta ve genital duvarların dayanıklılığını ve esnekliğini yeniden kazandırmaktadır.

Zaman içerisinde doğum ve yaşlanında etkisi ile hormonal değişiklikler gibi kadın yaşam döngüsünün doğal süreçleri ve fizyolojik değişimlerle birlikte istemsiz idrar kaçırma, vajina kuruluğu ve enfeksiyonlar gibi çeşitli sağlık problemleri sebebiyet verebilir. Bu belirtiler kadınların hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir ve normal bir yaşam tarzı sürdürmelerine engel teşkil etmektedir. Femirenew, kişinin kendine karşı azalan güvensizliğini ve özel yaşamlarını iyileştirerek eski formuna kavuşmanızda destek sağlar. Femirenew uygulaması kadın sağlığı ile ilgili çeşitli sorunlara karşı çabuk ve zaman kaybetmeden etki göstermesidir, anestezi gerektirmeyen bir uygulaması olmasıda tercih sebebi doğurmaktadır.

 

Femirenew’in Kullanım Alanları Nelerdir?

*İdrar Yolu Bölgesi Tedavisi

*Vajinal Sıkılaştırma

*Vajinal Kuruluk & Tekrarlayan Enfeksiyonlar

*Genital Bölge Beyazlatma

*Menapoz Sonrası

*Doğum Sonrası Rehabilitasyon

 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


logo

İNCE KLİNİK olarak Deneyimlerimiz ile tüm hastalarımızın beklenti ve ihtiyaçlarına çözüm bulup,kadın sağlığı alanında İzmirde fark yaratan bir merkez olmak için ilerlemeye devam ediyoruz Anlayışımız; kadın sağlığını ilgilendiren en kritik konularda,uygun olan en iyi çözümü hastalarımıza sunmaktır. Farkımız ; En ileri teknolojik donanım yanısıra yüksek standartlara sahip olan bir klinik olmamızdır.

Tüm hakları saklıdır. Seo Uzmanı Mustafa Mutlu

Telefon
Konum