Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Konusunda Bize Güvenin

Ağustos 8, 2018 by Admin0
kizlik-zari-dikimi-fiyatlari-izmir-3.jpg

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Konusunda Bize Güvenin

Kızlık zarı dikimi ameliyatını düşünen ya da bunun korkusuyla nasıl baş edeceğini bilmeyen hastalarımız için her şeyin başında kızlık zarı ile ilgili bilgiler vermemiz gerekir ki Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları İzmir için daha doğru bir değerlendirme yapabilesiniz. Kızlık zarının fonksiyonu bulunmamakla beraber dışarıdan mikroorganizmaların ve yabancı cisimlerin vajinaya girişini engellediği düşünülür. Bu kadar üzerine konuşulan kızlık zarı bazı kişilerde doğuştan olmayabilmektedir. Yanlış bilinen bir doğruyu da sizlerle paylaşalım. Kızlık zarı vajina içinde bulunmamakta, vajinanın girişinde dudakların yaklaşık 1 cm içerisinde yer almaktadır.

Doğal ve genellikle görülen duruma bakıldığında, kızlık zarı ilk cinsel ilişkiye girildiğinde kanamaktadır. Ancak bunun karşıt durumunda ise, kızlık zarı esnek ya da kızlık zarının üzerinde az sayıda damar bulunması durumunda kızlık zarında kanama meydana gelmeyebilir. Çok az rastlanılan ama var olan bir diğer durum ise ilk ilişkiyle kızlık zarı ve bazen de vajina dokusu çok fazla kanayabilmektedir. Bu durumlarda kızlık zarı dikimi gerekebilir. İlk cinsel ilişkisini yaşayan kişiler bazen neyle karşılaşacaklarını bilmezler. İlişki sonrasında karşılaştıkları manzaradan korkabilir ya da normal olabilecek süreçleri daha kötü bir şekilde değerlendirebilirler. Bunun önüne geçmek adına şunu belirtmekte fayda görmekteyiz. Kızlık zarı kanaması çoğunlukla az olur, 20 dk. ya da 30 dk. İçerisinde durması gerekir. Bahsettiğimiz noktaların aksi bir durumu olursa yani bahsettiğimiz süreler geçtiği halde kanama devam ediyorsa veya kanamanın miktarı çok fazla ise, bir kadın doğum uzmanı, jinekoloğa başvurmanız önemli olacaktır.

Bir defa kızlık zarı zedelendiğinde,  sonrasında hiç cinsel ilişkiye girilmese bile onarım gerçekleşmeyecektir. Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları İzmir olarak alanında uzman ve tecrübeli kadın doğum uzmanı sayesinde yapılan muayenede kızlık zarının gerçek durumu ve çözümü ortaya konulması sağlanmaktadır. Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı, yırtıldıysa da söz konusu kızlık zarı yırtığının yeni mi eski mi olduğu ortaya çıkmaktadır. Hastaların özellikle mahremiyetlerine gösterilecek özen ile doğru orantılı olarak kadın doğum uzmanı resmi bir kurumda adli tabip olarak çalışmadıkları sürece kızlık zarı muayenesini yapmamayı ya da muayene sonucunu gösteren raporu vermeme hakkına sahip olmaktadır. Bununla birlikte muayene sonucunu hastanın dışındaki hiç kimseye bildirmek durumunda da değillerdir. Mecburiyetleri bulunmamaktadır. Bir başka detay da bakire olan hastalar kızlık zarı muayenesi bir başka ifadeyle vajinal muayene içerisinde yer alamazlar. Karından yapılan ultrasonografi de bakire hastalar için yeterli bir muayene olmamaktadır. Vajina yerine makattan muayene edilmesiyle daha doğru ve faydalı bilgilere ulaşılabilinir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları gündeminizde yer alırken aslında gerçekte olması gereken ve tüm hatlarıyla bilmeniz gereken konulara dikkat çekmek istemekteyiz. Bu anlamda yeteri kadar bilgiye sahip olduğunuzda fiyat konusunda en uygun fiyatların mümkün olduğunu da görmüş olacaksınız. Hastalarımız aracılığıyla en çok rastladığımız soru ve durumlara devam edelim. En çok karşılaşılan sorulardan birisi kızlık zarı zarar görmeden de hamile kalınıp kalınamayacağı sorusu olmaktadır. Kızlık zarı esnek olan kişilerin girdikleri cinsel ilişkilerde hamile kalabileceklerini belirtebiliriz. Kızlık zarı tam olarak bozulmadan spermlerin vajinadan rahme doğru ilerleyerek gebelik durumu oluşabilir. Az da olsa görülen bir durum da kızlık zarına yakın bir yere, dışarıya boşalma gerçekleştiğinde de spermler vajinaya doğru ilerleyerek gebelik oluşabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Operasyonları Çeşitlilik Gösterir

 

 

Yaşanılan kızlık zarının yırtılması ya da zedelenmesi durumunda kızlık zarı dikimi söz konusu olmaktadır. Kızlık zarı dikimi operasyonunun başarılı olmasını sağlayan, etkileyen, en önemli etken kızlık zarının ne zaman yırtılmış olduğudur. Yakın zamanda ki bu süreyi günler olarak belirliyoruz, bu sürede kızlık zarı yırtılmışsa rahat bir şekilde kızlık zarı dikimi gerçekleştirilmektedir. Bununla beraber fazlasıyla cinsel ilişkide bulunulan ve doğum yapılan durumlar söz konusuysa kızlık zarının geldiği son durum kızlık zarının parçalarının azaldığıdır. Bu gibi durumlarda hangi kadın doğum uzmanı tersini söylerse söylesin kızlık zarı dikimi çok zor olmaktadır. Başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali yüksektir.  Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları İzmir de bu ve daha farklı tarzda ortaya çıkan operasyonlar için farklı fiyatlar söz konusu olmaktadır.  Karşılaşılan farklılıklardan bir tanesi de bazen kızlık zarının tam kapalı olması durumlarıyla da karşılaşılmaktadır. Kızlık zarının kapalı olması doğuştan herhangi bir deliğin olmaması şeklinde açıklanabilmektedir. Bu da genç kızlarımızın ergenlik çağına gelseler dahi aylık olarak adet kanamalarının olmayacağı anlamına gelmektedir. Bunun nedeni, döl yatağı (uterus) kanamasının gerçekleşmesi, bununla beraber kanların döl yolunu kapayarak geçit vermeyen kızlık zarının arkasında birikmesidir. Döl yolunun kan ile birikmesi hematokolpos olarak adlandırılır. Farkında olunmadığı ya da ertelendiği durumlarda söz konusu genç kızın her ay karnında ve döl yolunda sahip olacağı ağrılara neden olacaktır. Bununla da kalmayacak, kızlık zaeının arkasında kan tüm alanı kaplayacak ve döl yatağı kan ile dolacaktır. Buna da hematometra adı verilmektedir.  Düşünülenin aksine tedavisi kolaydır. Burada jinekolog ya da kadın doğum uzmanı tarafından kızlık zarında bisturi ile delik açılması ile tedavi tamamlanmış olacaktır.

Türk toplumunda, doğunsun batısına kuzeyinden güneyine kadar değişmeyen sahip olunan bazı değerler bulunmaktadır. Kızlık zarı konusu da birçok toplumda karşılaşıldığı gibi bizim toplumumuzda da önemli bir yerde yer almaktadır. Gelişen yaşam standartları, alışkanlıklar, teknoloji ve toplum normları zamanla değişime uğramakta ve tabu haline gelen kızlık zarı konusu da eski önemini kaybetmeye başlamıştır. Konuyla ilgili hastalarımızın, onun dışında bilgi almak isteyen kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun en iyi tarafı, konu ile ilgili bilgilerini arttırarak daha doğru bir yaşamı seçmeleri olduğunu söyleyebiliriz. Çok sorulan sorulara kısaca cevap vererek devam edelim. Kızlık zarı ile hymen farklı birer organ olmamakla beraber vajinanın bir bölümünü oluşturmaktadır. Ki daha anne karnında vajinanın oluşumu sırasında ince bir deri kıvrım şeklinde oluşmaktadır. Kızlık zarı vajina girişinden yaklaşık 1,5 cm içerde bulunur. Ancak, bu mesafe kişiden kişiye değişmekte bazı genç kızlarda daha geride olduğu gibi bazı genç kızlarda da daha dışa yakın olabilmektedir. Kızlık zarının ortası adet kanamalarının, vajinal akıntıların dışarı akması için açık ve deliktir ve vajina girişini tamamen bir perde gibi kapatmamaktadır. Bu deliğin şekli, yeri ve de yapısı her kadında farklı olmaktadır. Ve kızlık zarı tiplerinin belirlenmesinde kullanılmaktadır.

Kişiden kişiye kızlık zarının yapısı, yeri, elastikiyeti ve kalınlığı farklılık gösterdiği için anatomik yapısında belirli bir standarttan bahsedemeyiz. Bu nedenle kızlık zarının yapısı, yeri ve şekli devreye girdiğinde ilk cinsel ilişki sonrasında oluşacak kanamanın miktarı, süresi, ağrılı olup olmaması ve kızlık zarı kanamasının da olup olmaması gibi konular fazlasıyla farklılık gösterecektir. Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları İzmir olarak genç kızlarımızın ve hastalarımızın bilmesi gerektiğine inandığımız başka bir konu ise ki önemlidir birçok kişi yanılgıya düşebilmektedir. Kızlık zarı vajina girişinden 1,5 cm içerde bulunduğu halde kişinin söz konusu kendi kızlık zarını görmesi, yorum yaparak değerlendirmede bulunması mümkün değildir. Bazı kişilerin ayna ile bakarak değerlendirme yaptıklarını biliyoruz ancak mümkün değildir. Ayrıca kızlık zarı bir organ değildir, vajina girişinde bulunan deri bir kıvrımdır. Fizyolojik bir görevi de bulunmamaktadır. İnanılan tek düşünce kızlık zarının vajinayı enfeksiyon, iltihap ve yabancı maddelerden koruma amacı olduğudur.

Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Gerçekleşir?

Kızlık zarı, cinsel ilişki yoluyla, jel ya da yabancı bir cismin vajinaya girmesiyle yırtılabilmektedir. Penis, uygulanan yabancı cisim veya alet, kızlık zarının ortasında bulunan açıklıktan büyüklerse kızlık zarı yırtılmaktadır. Ve yırtılmanın etkisiyle de kanama gerçekleşmektedir. Kızlık zarının yırtılması birden fazla yerden gerçekleşebilmektedir. Cinsel beraberliğe ilk ilişkiden sonra devam edilirse kızlık zarının yırtıldığı yerde kanama azar azar gelmeye devam edecektir. Tabi ki bu kanama miktarı ve süresi söz konusu kişinin kızlık zarının yapısı, esnekliği, kalınlığı ve cinsel birleşmenin şekline bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Ayrıca, her kadının ilk cinsel ilişkisinde kızlık zarı yırtılmamaktadır. İlk cinsel ilişkide kanama olacak bir kural da bulunmamaktadır. Bazı kadınların kızlık zarları daha fazla esnek olduğu için esneyerek penisin içeriye girmesine olanak tanıyabilirler. Bunun başka bir versiyonu ise bazı kızlık zarlarının çok ince ve yırtılan yerdeki kanlanma ve damarların az olması sebebiyle anlaşılamayacak derecede az kanama gerçekleşebilmektedir. Cinsel ilişki ile yırtılmayan, kanamayan kızlık zarı esnek kızlık zarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınların yaklaşık %20-22 sinde kızlık zarı ilişkiye uygun olmaktadır. Ve kanama olmayabilir ya da çok az olan kanama da anlaşılmayacaktır.  Yaşanan bu tarz durumlarda bir kadın doğum uzmanına, jinekoloğa başvurulduğunda yapılacak kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarının yapısı, ilişki ile yırtılıp yırtılmadığı gibi tüm detaylar anlaşılacaktır.

Kızlık zarı çok az da görülse de cinsel ilişki dışındaki sebeplerle de yırtılabilir, zarar görebilir. Dolayısıyla ciddi anlamda sert, dışarıdan gelen travma yaratacak bir durum ya da bir kaza sonucunda künt şeklinde yaralanma durumu düşük ihtimalle de olsa kızlık zarının zarar görmesine yol açabilir. Buna farklı bir örnek de karate, judo gibi uzak doğu sporu, jimnastik gibi aktif ve normalin dışında bacak açma hareketi yapıldığında, çok yukarıdan düşmelerde de kızlık zarı yırtılabilmektedir. Bununla birlikte de ata binme ya da bisiklet kullanma ile kızlık zarının yırtılacağı düşüncesi asılsız olup boşuna korku yaratılmaktadır. Cinsel ilişkiye girildikten sonra yırtılan kızlık zarı durumunda, sonrasında havuza ya da denize girilmesinde de aynı yanlış bilgi söz konusudur. Herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bunun istisnasını hemen söyleyelim. Az da olsa kızlık zarı yırtıldıktan sonra kanama çok olmaktadır. Yırtığın da fazla olması durumunda 2-3 gün deniz ve havuza girilmemesi, olası iltihap kapma durumunun önüne geçmesi açısından uygun bir davranış olacaktır. Sizlerin de anlayacağı üzere, kızlık zarı konusu çok kapsamlı ve çeşitlilik arz eden bir alandır. Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları İzmir konusunda da kızlık zarının durumu göze alınarak gerekli görülen en uygun fiyatlandırma yapılacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


logo

İNCE KLİNİK olarak Deneyimlerimiz ile tüm hastalarımızın beklenti ve ihtiyaçlarına çözüm bulup,kadın sağlığı alanında İzmirde fark yaratan bir merkez olmak için ilerlemeye devam ediyoruz Anlayışımız; kadın sağlığını ilgilendiren en kritik konularda,uygun olan en iyi çözümü hastalarımıza sunmaktır. Farkımız ; En ileri teknolojik donanım yanısıra yüksek standartlara sahip olan bir klinik olmamızdır.

Tüm hakları saklıdır. Seo Uzmanı Mustafa Mutlu

Telefon
Konum