Blog

Yeniliklerden Haberdar Olun

g-noktasııı.jpg
07/Ağu/2018

Nedir ve Nerededir Bu G Noktası?

G noktası, ilk kez 1950 yılında Alman Jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından tanımlanmış olan klitoristen sonra en bilinen, diğer bir erojen bölgedir. Herhalde Dr. Ernest Grafenberg bilimsel makalesinde, bu bölgeye kendi isminin baş harfinin verileceğinden habersiz olarak, bu bölgeyi ilk kez tarif etmiştir. G noktası İngilizcede “G spot” olarak geçmektedir. Vajina içinde, üst duvarda, idrar kanalının hemen alt kısmında yer alan elle dokunulduğunda belirgin hale gelen erojen bir bölge olan g noktası, bu bölgede erkekteki prostat bezine karşılık gelen ve vajina içinde salgı üretmeye yarayan “skene bezleri”nin toplu bir şekilde yerleşmesinden oluşan ve bu nedenle G noktası, bir organdan çok, bir anatomik bölge olarak görülmektedir. Son zamanlarda cinsel birliktelikte kalitenin artmasını isteyen kadınların g noktası büyütme İzmir operasyonları tercih edilmeye başlanmıştır.

Kadınların önemli bir kısmında cinsellikte en hassas bölge klitoris olarak bilinir ve en etkili orgazm bu bölgenin uyarılmasıyla olmaktadır. Klitoris, dış kısımda yer alan ve yüzeysel temas ile orgazmı sağlayan erojen bir alandır ve  cinsel birleşme esnasında erkekte peniste olduğu gibi kanla dolarak şişip sertleştiği görülür.  Klitoris içeriğinde çok fazla sinir dokusu bulunduğundan dolayı çok duyarlı olmakla birlikte klitorisin kanlanmasının artması ile oluşan orgazma klitoral orgazm denir. Kadının kendi kendine tatminiyle oluşan orgazm yani mastürbasyonla oluşan orgazm da aslında klitoral orgazmdır.

Vajinada ise en duyarlı bölge olan G noktası, kadınların çoğunda vajinanın diğer bölümlerine göre daha fazla zevk alınan bölge olmakla birlikte her ne kadar G noktası dense de, bu bölge noktadan daha büyük bir alandır ve boyutu ortalama 2 cm kadardır. Klitoral orgazmdan farklı olarak, vajinalkoital orgazm daha çok G noktası ile ilişkilidir. Kadınlar G noktası denen bölge erkekte prostat bezine karşılık gelen ve vajinada salgıların üretilmesini sağlayan skene bezlerinin bulunduğu alana denk gelir. Erkekte penis başındaki hassas noktanın kadındaki karşılığı G noktasıdır. Bu bölge ilk olarak Amerikalı Dr Ernest Grafenberg tarafından 1944 yılında tarif edilse de G noktasının yeri konusunda tartışmalar hala devam etmektedir. Bu tartışmaların asıl nedeni, G noktasının yerinin kadınlar arasında değişiklik göstermesidir. Vajina ön duvarında, dış idrar deliği girişinden 2-5 santimetre kadar ileride ve idrar torbası hizasında olan g noktası alanına, muayene sırasında dokunulduğunda gıdıklanma ya da ürperme hissi oluşturur.  G noktasından, cinsel birleşme esnasında PDE-5 adlı bir protein salgılanır ve bu PDE-5 denen protein salgısı orgazmı kolaylaştırdığı bilinmektedir.

orgazm, cinsel sağlık, kadınlarda cinsel sağlık, cinsel sağlık bilgileri, cinsel sağlık önerileri, g noktası, g noktası nedir, g noktası nerededir, g noktası ne işe yarar, g noktası büyütme, g noktası büyütme işlemi, g noktasıyla ilgili merak edilenler, g noktası soruları
Nedir ve Nerededir Bu G Noktası?

G Noktası Büyütme İşlemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

G noktasının cinsel birleşme sırasındaki işlevine dair ortaya çıkan kanıtlar birçok kadın için daha sağlıklı bir cinsel yaşam isteğini ortaya çıkarmış ve g noktası büyütme İzmir operasyonları gündeme gelmiştir. G noktası büyütme İzmir işlemine G spot denir.

G noktası büyütme İzmir yani g spot işlemi lokal anestezi altında birkaç dakikada yapılabilen bir enjeksiyon işlemidir. Lokal anestezi denilen bölgesel uyuşturma ile yapıldığından ağrı ya da acı hissedilmez. G noktası büyütme İzmir işlemi için hastanın aç kalmasına gerek yoktur. İşlemden 5-10 dakika sonra hasta hemen klinikten ayrılıp, normal hayata dönüş yapılabilir. Aynı gün veya gece cinsel ilişkiye girmekte genellikle bir sakınca görülmez.  Ancak g noktası büyütme İzmir işleminin adet kanaması döneminde yapılması pek tercih edilmez. Ayrıca hamile kadınlarda, idrar yollarında iltihap olan kişilerde, kanama problemi olan kadınlarda ve allerjik bir bünyeye sahip kişilerde yapılması önerilmez.

G noktası büyütme İzmir işlemi G noktasının olduğu bölgeye dermal enjeksiyon şeklinde yapılır ve bu uygulama yaklaşık 5 dakika sürebilir. G noktası büyütme İzmir dolgu maddeleri kullanılarak yapılır. Batılı ülkelerin sağlık otoritelerince medikal estetik uygulamalarında dolgu olarak kullanılmasına onay verilen “Hyaluronik Asit” gibi ürünler, G noktası büyütme İzmir amacıyla en çok kullanılan ve tercih edilen malzemedir.

Bilimsel çalışmaların göstergeleriyle G noktası büyütme İzmir ile, cinsel ilişki sırasında bu bölgenin daha fazla uyarılabileceği ve cinsel hazzı artırabileceği görülmüştür.

G Noktası Büyütmenin Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

% 85-90 oranında etkili ve faydalı olan G noktası büyütme İzmir yönteminin dezavantajı, yapılan müdahalenin etkinliğinin ve faydasının zaman içinde azalmasıdır. 8-12 ay kadar etkili ve faydalı olan bu yöntemin tekrarlanmasında ise bir sakınca görülmemektedir. Orgazm zamanla öğrenilen bir durum olduğu için bazı kadınlarda G noktası büyütme İzmir işleminin etkisi geçse de vajinalkoital orgazmın kolaylıkla olduğu görülmektedir. G noktası büyütme İzmir işleminin adet düzenine, spiral kullanımına, doğum kontrol hapı kullanımına, lazer ve diğer yöntemlerle yapılan epilasyona zararlı bir etkisi olduğu konusunda bir şikayet ya da vaka görülmemiştir.

Kadın orgazmı, cinselliğe bakış açısına, cinsel ilişki yaşadığı partnerin anlayışına, kişinin yetiştirilme tarzına ve tecrübesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle G noktası büyütme İzmir operasyonu, anatomik ve psikolojik olarak kadınları orgazma hazırlama konusunda olumlu sonuçlar yaratır. Özellikle vajinismus gibi psikolojik sebeplere bağlı olarak kadının orgazm olamaması durumunda, G noktası büyütme İzmir operasyonuyla birlikte psikolojik destek alınması önerilir. Böylelikle cinsel ilişkiye girmek, kadınlar için eskiye oranla çok daha zevkli geçecektir. Günümüzde çok fazla tercih edilen G noktası büyütme İzmir operasyonu deneyimli doktorlar tarafından günümüzde çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

G Noktası Büyütme İğnesi Nedir?
G noktasını büyütme İzmir
 için yapılan işlem çok ince bir enjektör ile yapılır ve G noktasının yan duvarlarına kollajen enjekte edilir. Lokal anestezi ile yapılan G noktasını büyütme İzmir operasyonu için kullanılan iğnelere g noktası büyütme iğnesi denir. G noktasını büyütme İzmir  operasyonu sayesinde, hayatında hiç orgazm yaşamamış ve yalnızca orgazm taklidi yaparak eşi ile cinsel birliktelikler yaşamış kadınların, cinsel hayatı oldukça değişim gösterir.

G Noktası Büyütmek İsteyen Kadınlardan En Çok Gelen Sorular

G Shot işlemi Ne kadar Sürer?

G noktasını büyütme İzmir  yani G shot işlemi birkaç dakika sürer ve oldukça basit, cerrahi olmayan, ancak mutlaka doktorun deneyimli olmasını gerektiren bir uygulamadır.

G Shot İşlemi Ağrılı Mıdır?

Kliniklerde yapılan G noktasını büyütme İzmir  işlemleri genelde lokal anestezi ile (bölgesel uyuşturma) yapılır. İşlem sırasında ve sonrasında hastalar hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmez.

G Shot İşleminden Ne Kadar Süre Sonra İlişkiye Girilebilir?

G noktasını büyütme İzmir  işleminden sonra aynı gün içinde, işlemden sadece 6 saat kadar sonra cinsel ilişkiye girmede bir sakınca bulunmamaktadır.

G Shot İşleminden Ne Kadar Süre Sonra Hastaneden Çıkılır?

G noktasını büyütme İzmir  işleminden hemen sonra klinikten ya da hastaneden çıkılabilir. Eğer şehir dışından gelecekseniz, işlemden hemen sonra yola çıkmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Operasyondan sonra istirahate de gerek yoktur.

G Shot İşlemi Kimlere Yapılamaz?

G noktasını büyütme İzmir  işlemi hamilelere, idrar yolunda enfeksiyon bulunan ve tümör olanlara, kanı sulandırıcı ilaçlar kullanan ve tedavi alanlara, bağışıklık sisteminde yetmezlik sorunu olanlara, kanama hastalığı ve kolajen alerjisi olan kişilere uygulanamaz. Bu sorunlar haricinde işlem son derece güvenilirdir.

İlişkide G Noktası Uyarılmalı Mıdır?

Kadınların vajinal orgazmı rahat ve tatminkar bir düzeyde yaşayabilmesi için öncelikle ilişki sırasında G noktasını partnerin uyarması ve kadındaki hassaslaşmayı sağlaması gerekmektedir. Bu hassaslaşma da kadının orgazmını kolaylaştırıcıdır. Bu nedenle G noktasını büyütme İzmir  işlemi yapıldıktan sonra da kadınların, cinsel birlikteliklerde g noktasına masaj yapılarak elle uyarılması ile orgazm olmaları kolaylaşacaktır.

G Shot İşlemi Ne Sıklıkla Yapılabilir?

G noktasını büyütme İzmir  işleminde deri içine enjekte edilen dolgu maddesinin çoğunlukla 6 aya, hatta bazı kişilerde 8-10 aya kadar ömrü olmaktadır. Bu nedenle operasyon kişinin isteği dahilinde 6-10 ayda bir tekrarlanabilir. İşlemin tekrar tekrar yapılmasının bir sakıncası olduğu görülmemiştir.

G Shot İşlemi Ne Kadar Etkilidir?

Yapılan bir pilot çalışma sonuçlarına göre G noktasını büyütme İzmir  işlemi yapılan kadınların % 87’sinin cinsel hayatlarında olumlu etkiler tespit edilmiştir.

G Shot İçin Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Günümüzde G noktasını büyütme İzmir  amacıyla en sık olarak kullanılan dolgu maddelerinin başında hyaluronik asid gelir. Hyaluronik asid hayvansal kökenli bir dolgu maddesi olmadığı için enfeksiyon riski taşımayan güvenilir bir maddedir. Bu madde hormon da içermez.

G Shot FDA Onayı Almış Bir Uygulama Mıdır?

G noktasını büyütme İzmir  işlemi için kullanılan kolajen dolgu maddelerinin FDA onayı olsa da işlemin FDA onayı bulunmamaktadır. Geçmişten günümüze kadar idrar kaçırma problemlerinde, idrar kanalı etrafına yapılan kolajen dolgu madde uygulamalarını da bu işleme benzer bir uygulamadır. İdrar kaçırma problemlerine uygulanan işlem gibi G shot uygulamasının da zaman içinde FDA onayını alacağı düşünülmektedir.

G Shot İşlemi Adet Düzenini Etkiler Mi?

G shot işlemiyle birlikte yapılan enjeksiyon işlemi adet düzeni için herhangi bir etki barındırmaz.

G Shot İşlemi Spirale Zarar Verir Mi?

Doğum kontrolü için kullanılan spiraller farklı bir bölgede yer aldığı için G noktasını büyütme İzmir  işleminde yapılan müdahaleler spiralle ilgili bir zarar doğurmaz.

G Shot Yapıldıktan Sonra Yüzmekte ve Vajinal Tampon Kullanmakta Bir Sakınca Var Mıdır?

G noktasını büyütme İzmir  işlemi yaptıran bir kadının yüzme veya vajen içine tampon koymasında bir sakınca olmamaktadır.

Orgazm Olan Kadınlar da G shot Yaptırabilirler Mi?

G noktasını büyütme İzmir  işleminin sadece orgazm olamayan kadınlar için olduğu fikri yanlıştır. Bir cinsel ilişkide yalnızca bir kez orgazm olan bayanlar, g shot sonrasında birden çok kez orgazm olabilmektedirler. Bu nedenle çoğu kadın orgazmda bir problem yaşamasa da g shot yaptırmayı tercih edebilir. Bazı kadınlar da g shot sonrası orgazmı daha hızlı bir şekilde yaşadıklarını ifade etmektedirler.

 


g.png
07/Ağu/2018

70 Yıl Öncesinin Keşfi: G Noktası

Gräfenberg noktası ya da diğer adıyla kısaca G noktası, kadınlarda os pubis kemiğinin arkasında üretrayı(idrar kanalı) çevreleyen duyarlı, vajina ön duvarının ortalarında yer alan bir jenital bölge olarak bilinir. G noktasının cinsel birliktelikteki önemi son 10 yılda artan bir şekilde tartışılmaya başlanmıştır. Alman jinekolog Ernst Gräfenberg’e atfen isimlendirilen bu noktanın aşırı şekilde erojen olduğu ve kadın orgazmının sadece klitoris ile değil G-noktası tarafından da,  çok güçlü bir şekilde tetiklenebileceği iddiaları mevcuttur. Araştırmalara göre bu noktanın görevi kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırmaktır. G noktasının nerede olduğuna ve nasıl uyarıldığına dair tartışmaların yanında g noktası büyütme konusu da oldukça gündemde olan bir konu.

Kadınlardaki en hassas erojen bölgedir ve genelde cinsel hazzın anatomik olarak başlıca kaynağıdır.[2] İnsan ve diğer memeli embriyolarında genital tüberkül adı verilen çıkıntıdan gelişir. Bu çıkıntı ilk başlarda cinse göre farklılaşmamıştır. Sonraları Y kromozomunda yer alan bir genin kodladığı TDF proteini mevcutsa penise dönüşür, değilse klitoris meydana gelir. Klitoris karmaşık bir yapı olup büyüklüğü ve hassasiyeti kişiden kişiye değişebilir. Baş kısmı (glans) aşağı yukarı bezelye büyüklüğündedir ve burada sonlanan tahminen 8.000 sinir hissiyat iletir.

G noktasının hikâyesi, günümüzden neredeyse 70 yıl öncesine dayanıyor. Alman asıllı jinekolog Dr. Ernest Grafenberg, 70 yıl önce Journal of Sexology dergisinde yayımlanan makalesinde, “G noktası” terimini ilk kez kullanıyor ve kadınların sadece klitoris yoluyla uyarlamayacağını, asıl orgazmın G noktasının uyarılması sonucu gerçekleşebileceğini iddia eder. Vajinanın ön duvarı boyunca uzanan ve uyarıldığında ciddi bir haz doğuran g noktasının günümüzdeki konumuna ve popülerliğine ulaşması 1982 yılında Amerikalı ünlü seks terapisti Alice Ladas sayesinde olur. Ladas, G Noktan ismiyle bir kitap yazarak konuyu yeniden gündeme getirir. Şu an da gündem olan konu ise artık g noktasının nerede olduğu veya ne işe yaradığına dair olmaktan çok uzaklaşmış ve g noktası büyütmenin iyi olup olmadığı konusuna gelmiştir.

Yapılan bazı çalışmalarla konumu nedeniyle, cinsel ilişki sırasında yeterli bir şekilde uyarılamadığı için, genelde çoğu kadının bu erojen noktadan habersiz bir şekilde cinsel birliktelik yaşadığı iddia edilir. G noktası uyarısı için en iyi yol, cinsel birliktelikte partnerin avucu yukarı bakacak şekilde orta parmağını 2. boğuma kadar sokarak hafifçe kıvırması ve parmak ucuyla vajina duvarını, ileri geri uyarmasıdır.

G Noktası Nerededir?

G noktası, kadınlarda bulunan, vajina girişinin ortalama üç ya da dört santimetre sonrasında ve vajina üst duvarında, idrar kanalının yanında yer alan ve minimal ölçekteki bir prostat bezine benzeyen bir noktadır. Kılcal damarların bolluğu sayesinde, bölge, vajinanın iç kısmının diğer noktalarına göre bir nebze daha hassastır ve savunulan bazı iddialara göre bu noktaya temas edilmesi durumunda kadın daha çabuk orgazma ulaşabilir. G noktası, erkekteki prostat bezine benzer şekilde sıvı üretmektedir ve bu noktanın kasılma özelliği bulunmaktadır. Tam olarak bu alandaki doku G noktası, yani diğer bir ifadeyle kadınların zevk noktası, kadının cinsel birliktelikten haz alma alanıdır. G noktasının uyarılması sonrasında bu alanda salgı artışı ile birlikte, kadında istenen uyarılmanın gerçekleştiği görülür. G noktasında yer alan skene bezleri, tıpkı erkekteki prostat bezi gibi idrar kanalını çevreler. Kadının cinsel birliktelikten zevk almasını sağlayan bu nokta bize aslında kadının zevk kaynağının vajinanın ön (üst) duvarı değil, buradaki bezler ve bezlerin kanal kısımları olduğunu gösterir. Cinsel birliktelik konusunda bilgili ve deneyimli olan kadınlardan bazılarının daha iyi bir cinsel birliktelik arzusu nedeniyle g noktası büyütme operasyonlarını tercih ettikleri ve çoğu kadının g noktası büyütme operasyonlarından memnun kaldığı görülebilmektedir.

orgazm, cinsel sağlık, kadınlarda cinsel sağlık, cinsel sağlık bilgileri, cinsel sağlık önerileri, g noktası, g noktası nedir, g noktası nerededir, g noktası ne işe yarar, g noktası büyütme, g noktası büyütme işlemi,
70 Yıl Öncesinin Keşfi: G Noktası

G Noktası Büyütülebilir Mi?

G noktası, eski zamanlara göre günümüzde, çok daha fazla gündemde olan, çok konuşulan, çok merak edilen ve değeri de eski dönemlere göre daha iyi anlaşılan bir bölge. Durum böyle olunca da “G noktası nerededir, nasıl bulunur, bu bölgenin büyütülebilmesi mümkün müdür” gibi sorular da ortaya çıkmıştır. Her şeye çare bulmaya yemin etmiş tıp dünyası, bu sorunlara da bir çare bulmuştur. G noktası büyütmek mümkündür. Vajina orgazmı sağlayan G  noktası günümüzde basit bir işlem ile büyütülebilmektedir.  G noktası büyütme operasyonu, G noktası olarak bilinen bölgeye kolajen enjeksiyonundan ibarettir. Bu işlem “G shot”, “G spot amplification” veya  “G spot augmentation”  olarak geçmektedir. Hyaluronik asid ve yağ enjeksiyonu operasyonları yapılarak “G noktası büyütme (G Shot)” işlemi yapılmaktadır. G noktası büyütme uygulaması, cerrahi bir işlem olmadığı için herhangi bir riski bulunmuyor denecek kadar az riske sahiptir. Ancak uygulamanın yapıldığı merkez ve buradaki uzmanların deneyimi, g noktası büyütme işleminden ne kadar memnun kalınacağı kısmında değişikliklere neden olabilir. G shot adı verilen bu işlemin amacı cinsel birliktelik sırasındaki orgazmın rahat bir şekilde sağlanabilmesidir. G noktası büyütme işlemi ilk defa ABD’li bir jinekolog olan Dr. David Louis Matlock  tarafından yapılmıştır ve daha sonra bu uygulama dünyadaki pek çok yerde yaygın hale gelmiştir.

Kadınlarda Yer Alan Diğer Önemli Noktalar

A NOKTASI

AFE (Anterior Fornix Erotic) bölgesi olarak bilinen, rahim boynunun, vajinanın en dibinde yer alan ve hassas dokulardan oluşan bir bölgedir. Bu bölgeyi doğrudan uyarmanın orgazma bağlı şiddetli büzülmeler oluşturduğunu belirtilir. Aynı zamanda bu bölgeye basınç uygulamanın kişiyi ilişkiye hazır hale getireceği, yani pek çok kadının muzdarip olduğu ve orgazm olmaya çoğu zaman ket vuran kuruluk probleminin A noktası tarafından çözülebileceği söyleniyor. A noktası, mesanenin ve rahim boynunun arasında, vajinanın en dip noktasına doğru, hassasiyeti son derece yüksek olan bir doku parçası olmakla birlikte bazı kadınların bu noktayı uyarmak için, uzun ince ve ucu yukarıya doğru kıvrık vibratörler kullandığı biliniyor. Bunun nedeni cinsel birliktelikte partnerlerin bu noktaya ulaşmasının biyolojik olarak pek de mümkün olmamasıdır. Cinsel birliktelikte A noktasını pas geçmeyi yeğleyen kadınların, g noktasını önemsemesi ya da g noktası büyütme operasyonu geçirmek istemesi olağan olabilir.

C NOKTASI

Herkesçe bilinen klitoristin diğer adı C noktası. Klitoris, yıllarca kadının orgazmı için en çok bilinen organdı.  Memeliler, devekuşları ve bunların dışında sınırlı sayıda hayvanda bulunan sertleşebilen dişi cinsel organı olan klitoris, insanlarda üretranın girişinin üstünde, iç dudakların kesişme noktasında düğme şeklinde bir kısmı görülebilir. Erkek penisinin homoloğu olan bu organ, kadınlardaki en hassas diğer bir erojen bölgedir ve genelde cinsel hazzın anatomik olarak başlıca kaynağı olarak g noktasından önce bilinir. Herkesçe yanlış bilinen bir durum ise, klitorisin sanıldığından daha büyük olmasıdır. Klitoris, vajinanın derinlerinde bulunan bir bölgedir ve pek çok kadın orgazma ulaşmak için klitorisinin uyarılmasını tercih ediyor. Bu tercihin ana sebebi klitoris uyarımının, orgazma daha keyifli ulaşmayı sağladığı gibi, bir görüşe göre seksi daha tatmin edici kılmasıdır. Klitoris karmaşık bir yapı olup büyüklüğü ve hassasiyeti kişiden kişiye değişebildiği gibi baş kısmı (glans) aşağı yukarı bezelye büyüklüğündedir ve bu bölgede sonlanan tahminen 8.000 sinir bulunur.

Klitoris üzerine sosyolojik, seksolojik ve tıbbi tartışmalar geçmişte yaşanmış ve hala yaşanmaya devam etmektedir. Bu tartışmaların başlıca konuları arasında, klitoris anatomisinin doğruluğu, orgazmdaki ve G noktasının fizyolojik olarak açıklanmasındaki rolü, klitorisin körelmiş bir yapı mı yoksa bir adaptasyon sonucu mu olduğu ve üreme sürecinde rol oynayıp oynamadığı gibi birçok konu yer alır. Klitorisle ilgili toplumsal görüşler genellikle kadınların cinsel hazzındaki rolü veya büyüklüğü ve derinliğiyle ilgili olabilir. G noktası büyütme gibi klitorisin büyütülmesi, pirsingle delinmesi veya kesilmesi gibi çeşitli estetik, kültürel ve tıbbi inanışlardan kaynaklanan durumlar mevcuttur. Klitoris hakkındaki bilinenler, çoğunlukla toplumsal ve kültürel bakış açılarından etkilenir. Araştırmalar diğer cinsel organlara kıyasla klitorisin varlığı ve anatomisi hakkında bilginin az olduğu ve klitorisle ilgili eğitimin kadın vücudu ve cinselliğiyle ilgili toplumsal damgaları hafifletebileceği bulgusuna ulaşmıştır.

P NOKTASI

Uyarılması kolay, hazzı büyük ve keşfedilmeye açık, perineum denilen; vajina ve anüs arasında, pek çok sinir ucunun yer aldığı bir bölge olan P noktası, bulunması ve uyarılması en kolay olan bölgelerden biri olan p noktası, vajina girişinin sonuyla anüs başlangıcının arasında bulunan bu özel noktadır. Hem erkekler hem de kadınlar için son derece erojen ve uyarıcı bir yer olan p noktası, derisi, vajinanın dış yüzeyini kaplayan diğer bölgelere oranla çok daha yumuşak olan ve doğru uyarıldığında haz sağladığı bilinen bir noktadır. Bu nokta her kadının farklı hissettiği bir bölge olduğundan dolayı cinsel birliktelik sırasında kadın için hangi dokunuşun daha uygun olduğu partnerlerin uyumuyla alakalı olmaktadır.

U NOKTASI

Adını üretra yani idrar yolundan alan bu nokta, idrar yolu girişinin iki yanında bulunan duyarlı doku parçalarıdır ve bu bölgeyi bulabilmek için vajina girişinizin hemen üst kısmına bakılması gerekir. Yapılan araştırmalar çoğu kadının bu noktadan etkilendiğini ortaya koysa da bazı kadınların bu noktalara temas edilmesinden hiç hoşlanmadığını, bir diğer gruptaki kadının ise, U noktasına temas edildiğinde hiçbir şey hissetmediğini ortaya koyuyor.


logo

İNCE KLİNİK olarak Deneyimlerimiz ile tüm hastalarımızın beklenti ve ihtiyaçlarına çözüm bulup,kadın sağlığı alanında İzmirde fark yaratan bir merkez olmak için ilerlemeye devam ediyoruz Anlayışımız; kadın sağlığını ilgilendiren en kritik konularda,uygun olan en iyi çözümü hastalarımıza sunmaktır. Farkımız ; En ileri teknolojik donanım yanısıra yüksek standartlara sahip olan bir klinik olmamızdır.

Tüm hakları saklıdır. Seo Uzmanı Mustafa Mutlu

Telefon
Konum