Blog

Yeniliklerden Haberdar Olun

g-noktasııı.jpg
07/Ağu/2018

Nedir ve Nerededir Bu G Noktası?

G noktası, ilk kez 1950 yılında Alman Jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından tanımlanmış olan klitoristen sonra en bilinen, diğer bir erojen bölgedir. Herhalde Dr. Ernest Grafenberg bilimsel makalesinde, bu bölgeye kendi isminin baş harfinin verileceğinden habersiz olarak, bu bölgeyi ilk kez tarif etmiştir. G noktası İngilizcede “G spot” olarak geçmektedir. Vajina içinde, üst duvarda, idrar kanalının hemen alt kısmında yer alan elle dokunulduğunda belirgin hale gelen erojen bir bölge olan g noktası, bu bölgede erkekteki prostat bezine karşılık gelen ve vajina içinde salgı üretmeye yarayan “skene bezleri”nin toplu bir şekilde yerleşmesinden oluşan ve bu nedenle G noktası, bir organdan çok, bir anatomik bölge olarak görülmektedir. Son zamanlarda cinsel birliktelikte kalitenin artmasını isteyen kadınların g noktası büyütme İzmir operasyonları tercih edilmeye başlanmıştır.

Kadınların önemli bir kısmında cinsellikte en hassas bölge klitoris olarak bilinir ve en etkili orgazm bu bölgenin uyarılmasıyla olmaktadır. Klitoris, dış kısımda yer alan ve yüzeysel temas ile orgazmı sağlayan erojen bir alandır ve  cinsel birleşme esnasında erkekte peniste olduğu gibi kanla dolarak şişip sertleştiği görülür.  Klitoris içeriğinde çok fazla sinir dokusu bulunduğundan dolayı çok duyarlı olmakla birlikte klitorisin kanlanmasının artması ile oluşan orgazma klitoral orgazm denir. Kadının kendi kendine tatminiyle oluşan orgazm yani mastürbasyonla oluşan orgazm da aslında klitoral orgazmdır.

Vajinada ise en duyarlı bölge olan G noktası, kadınların çoğunda vajinanın diğer bölümlerine göre daha fazla zevk alınan bölge olmakla birlikte her ne kadar G noktası dense de, bu bölge noktadan daha büyük bir alandır ve boyutu ortalama 2 cm kadardır. Klitoral orgazmdan farklı olarak, vajinalkoital orgazm daha çok G noktası ile ilişkilidir. Kadınlar G noktası denen bölge erkekte prostat bezine karşılık gelen ve vajinada salgıların üretilmesini sağlayan skene bezlerinin bulunduğu alana denk gelir. Erkekte penis başındaki hassas noktanın kadındaki karşılığı G noktasıdır. Bu bölge ilk olarak Amerikalı Dr Ernest Grafenberg tarafından 1944 yılında tarif edilse de G noktasının yeri konusunda tartışmalar hala devam etmektedir. Bu tartışmaların asıl nedeni, G noktasının yerinin kadınlar arasında değişiklik göstermesidir. Vajina ön duvarında, dış idrar deliği girişinden 2-5 santimetre kadar ileride ve idrar torbası hizasında olan g noktası alanına, muayene sırasında dokunulduğunda gıdıklanma ya da ürperme hissi oluşturur.  G noktasından, cinsel birleşme esnasında PDE-5 adlı bir protein salgılanır ve bu PDE-5 denen protein salgısı orgazmı kolaylaştırdığı bilinmektedir.

orgazm, cinsel sağlık, kadınlarda cinsel sağlık, cinsel sağlık bilgileri, cinsel sağlık önerileri, g noktası, g noktası nedir, g noktası nerededir, g noktası ne işe yarar, g noktası büyütme, g noktası büyütme işlemi, g noktasıyla ilgili merak edilenler, g noktası soruları
Nedir ve Nerededir Bu G Noktası?

G Noktası Büyütme İşlemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

G noktasının cinsel birleşme sırasındaki işlevine dair ortaya çıkan kanıtlar birçok kadın için daha sağlıklı bir cinsel yaşam isteğini ortaya çıkarmış ve g noktası büyütme İzmir operasyonları gündeme gelmiştir. G noktası büyütme İzmir işlemine G spot denir.

G noktası büyütme İzmir yani g spot işlemi lokal anestezi altında birkaç dakikada yapılabilen bir enjeksiyon işlemidir. Lokal anestezi denilen bölgesel uyuşturma ile yapıldığından ağrı ya da acı hissedilmez. G noktası büyütme İzmir işlemi için hastanın aç kalmasına gerek yoktur. İşlemden 5-10 dakika sonra hasta hemen klinikten ayrılıp, normal hayata dönüş yapılabilir. Aynı gün veya gece cinsel ilişkiye girmekte genellikle bir sakınca görülmez.  Ancak g noktası büyütme İzmir işleminin adet kanaması döneminde yapılması pek tercih edilmez. Ayrıca hamile kadınlarda, idrar yollarında iltihap olan kişilerde, kanama problemi olan kadınlarda ve allerjik bir bünyeye sahip kişilerde yapılması önerilmez.

G noktası büyütme İzmir işlemi G noktasının olduğu bölgeye dermal enjeksiyon şeklinde yapılır ve bu uygulama yaklaşık 5 dakika sürebilir. G noktası büyütme İzmir dolgu maddeleri kullanılarak yapılır. Batılı ülkelerin sağlık otoritelerince medikal estetik uygulamalarında dolgu olarak kullanılmasına onay verilen “Hyaluronik Asit” gibi ürünler, G noktası büyütme İzmir amacıyla en çok kullanılan ve tercih edilen malzemedir.

Bilimsel çalışmaların göstergeleriyle G noktası büyütme İzmir ile, cinsel ilişki sırasında bu bölgenin daha fazla uyarılabileceği ve cinsel hazzı artırabileceği görülmüştür.

G Noktası Büyütmenin Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

% 85-90 oranında etkili ve faydalı olan G noktası büyütme İzmir yönteminin dezavantajı, yapılan müdahalenin etkinliğinin ve faydasının zaman içinde azalmasıdır. 8-12 ay kadar etkili ve faydalı olan bu yöntemin tekrarlanmasında ise bir sakınca görülmemektedir. Orgazm zamanla öğrenilen bir durum olduğu için bazı kadınlarda G noktası büyütme İzmir işleminin etkisi geçse de vajinalkoital orgazmın kolaylıkla olduğu görülmektedir. G noktası büyütme İzmir işleminin adet düzenine, spiral kullanımına, doğum kontrol hapı kullanımına, lazer ve diğer yöntemlerle yapılan epilasyona zararlı bir etkisi olduğu konusunda bir şikayet ya da vaka görülmemiştir.

Kadın orgazmı, cinselliğe bakış açısına, cinsel ilişki yaşadığı partnerin anlayışına, kişinin yetiştirilme tarzına ve tecrübesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle G noktası büyütme İzmir operasyonu, anatomik ve psikolojik olarak kadınları orgazma hazırlama konusunda olumlu sonuçlar yaratır. Özellikle vajinismus gibi psikolojik sebeplere bağlı olarak kadının orgazm olamaması durumunda, G noktası büyütme İzmir operasyonuyla birlikte psikolojik destek alınması önerilir. Böylelikle cinsel ilişkiye girmek, kadınlar için eskiye oranla çok daha zevkli geçecektir. Günümüzde çok fazla tercih edilen G noktası büyütme İzmir operasyonu deneyimli doktorlar tarafından günümüzde çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

G Noktası Büyütme İğnesi Nedir?
G noktasını büyütme İzmir
 için yapılan işlem çok ince bir enjektör ile yapılır ve G noktasının yan duvarlarına kollajen enjekte edilir. Lokal anestezi ile yapılan G noktasını büyütme İzmir operasyonu için kullanılan iğnelere g noktası büyütme iğnesi denir. G noktasını büyütme İzmir  operasyonu sayesinde, hayatında hiç orgazm yaşamamış ve yalnızca orgazm taklidi yaparak eşi ile cinsel birliktelikler yaşamış kadınların, cinsel hayatı oldukça değişim gösterir.

G Noktası Büyütmek İsteyen Kadınlardan En Çok Gelen Sorular

G Shot işlemi Ne kadar Sürer?

G noktasını büyütme İzmir  yani G shot işlemi birkaç dakika sürer ve oldukça basit, cerrahi olmayan, ancak mutlaka doktorun deneyimli olmasını gerektiren bir uygulamadır.

G Shot İşlemi Ağrılı Mıdır?

Kliniklerde yapılan G noktasını büyütme İzmir  işlemleri genelde lokal anestezi ile (bölgesel uyuşturma) yapılır. İşlem sırasında ve sonrasında hastalar hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmez.

G Shot İşleminden Ne Kadar Süre Sonra İlişkiye Girilebilir?

G noktasını büyütme İzmir  işleminden sonra aynı gün içinde, işlemden sadece 6 saat kadar sonra cinsel ilişkiye girmede bir sakınca bulunmamaktadır.

G Shot İşleminden Ne Kadar Süre Sonra Hastaneden Çıkılır?

G noktasını büyütme İzmir  işleminden hemen sonra klinikten ya da hastaneden çıkılabilir. Eğer şehir dışından gelecekseniz, işlemden hemen sonra yola çıkmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Operasyondan sonra istirahate de gerek yoktur.

G Shot İşlemi Kimlere Yapılamaz?

G noktasını büyütme İzmir  işlemi hamilelere, idrar yolunda enfeksiyon bulunan ve tümör olanlara, kanı sulandırıcı ilaçlar kullanan ve tedavi alanlara, bağışıklık sisteminde yetmezlik sorunu olanlara, kanama hastalığı ve kolajen alerjisi olan kişilere uygulanamaz. Bu sorunlar haricinde işlem son derece güvenilirdir.

İlişkide G Noktası Uyarılmalı Mıdır?

Kadınların vajinal orgazmı rahat ve tatminkar bir düzeyde yaşayabilmesi için öncelikle ilişki sırasında G noktasını partnerin uyarması ve kadındaki hassaslaşmayı sağlaması gerekmektedir. Bu hassaslaşma da kadının orgazmını kolaylaştırıcıdır. Bu nedenle G noktasını büyütme İzmir  işlemi yapıldıktan sonra da kadınların, cinsel birlikteliklerde g noktasına masaj yapılarak elle uyarılması ile orgazm olmaları kolaylaşacaktır.

G Shot İşlemi Ne Sıklıkla Yapılabilir?

G noktasını büyütme İzmir  işleminde deri içine enjekte edilen dolgu maddesinin çoğunlukla 6 aya, hatta bazı kişilerde 8-10 aya kadar ömrü olmaktadır. Bu nedenle operasyon kişinin isteği dahilinde 6-10 ayda bir tekrarlanabilir. İşlemin tekrar tekrar yapılmasının bir sakıncası olduğu görülmemiştir.

G Shot İşlemi Ne Kadar Etkilidir?

Yapılan bir pilot çalışma sonuçlarına göre G noktasını büyütme İzmir  işlemi yapılan kadınların % 87’sinin cinsel hayatlarında olumlu etkiler tespit edilmiştir.

G Shot İçin Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Günümüzde G noktasını büyütme İzmir  amacıyla en sık olarak kullanılan dolgu maddelerinin başında hyaluronik asid gelir. Hyaluronik asid hayvansal kökenli bir dolgu maddesi olmadığı için enfeksiyon riski taşımayan güvenilir bir maddedir. Bu madde hormon da içermez.

G Shot FDA Onayı Almış Bir Uygulama Mıdır?

G noktasını büyütme İzmir  işlemi için kullanılan kolajen dolgu maddelerinin FDA onayı olsa da işlemin FDA onayı bulunmamaktadır. Geçmişten günümüze kadar idrar kaçırma problemlerinde, idrar kanalı etrafına yapılan kolajen dolgu madde uygulamalarını da bu işleme benzer bir uygulamadır. İdrar kaçırma problemlerine uygulanan işlem gibi G shot uygulamasının da zaman içinde FDA onayını alacağı düşünülmektedir.

G Shot İşlemi Adet Düzenini Etkiler Mi?

G shot işlemiyle birlikte yapılan enjeksiyon işlemi adet düzeni için herhangi bir etki barındırmaz.

G Shot İşlemi Spirale Zarar Verir Mi?

Doğum kontrolü için kullanılan spiraller farklı bir bölgede yer aldığı için G noktasını büyütme İzmir  işleminde yapılan müdahaleler spiralle ilgili bir zarar doğurmaz.

G Shot Yapıldıktan Sonra Yüzmekte ve Vajinal Tampon Kullanmakta Bir Sakınca Var Mıdır?

G noktasını büyütme İzmir  işlemi yaptıran bir kadının yüzme veya vajen içine tampon koymasında bir sakınca olmamaktadır.

Orgazm Olan Kadınlar da G shot Yaptırabilirler Mi?

G noktasını büyütme İzmir  işleminin sadece orgazm olamayan kadınlar için olduğu fikri yanlıştır. Bir cinsel ilişkide yalnızca bir kez orgazm olan bayanlar, g shot sonrasında birden çok kez orgazm olabilmektedirler. Bu nedenle çoğu kadın orgazmda bir problem yaşamasa da g shot yaptırmayı tercih edebilir. Bazı kadınlar da g shot sonrası orgazmı daha hızlı bir şekilde yaşadıklarını ifade etmektedirler.

 


logo

İNCE KLİNİK olarak Deneyimlerimiz ile tüm hastalarımızın beklenti ve ihtiyaçlarına çözüm bulup,kadın sağlığı alanında İzmirde fark yaratan bir merkez olmak için ilerlemeye devam ediyoruz Anlayışımız; kadın sağlığını ilgilendiren en kritik konularda,uygun olan en iyi çözümü hastalarımıza sunmaktır. Farkımız ; En ileri teknolojik donanım yanısıra yüksek standartlara sahip olan bir klinik olmamızdır.

Tüm hakları saklıdır. Seo Uzmanı Mustafa Mutlu

Telefon
Konum